sobota, 13 października 2012

Gładka skóra bez cellulitu


Jak już wspominałam w jednym z poprzednich postów o walce z cellulitem na zewnątrz - KLIK!, oprócz peelingu mechanicznego ( w moim przypadku zazwyczaj peeling kawowy) i masażu przydaje się również dobry krem lub balsam ze składnikami antycellulitowymi, który przyspieszy spalanie nierówno rozłożonej tkanki tłuszczowej i wygładzi nierówne partie ciała. Przeglądając składy takowych kosmetyków, wybrałam NOREL - Krem wyszczuplający z kompleksem antycellulitowym. Krem ten sprawdza się świetnie zarówno przy masażu antycellulitowym jak i do owijania miejsc dotkniętych cellulitem. Aktywne skladniki kremu to:

-wyciągi z alg brunatnych i zielonych,
-ekstrakt z bluszczu, ostrokrzewu,
-L-karnityna,
-kofeina,
-witamina E
Produkt ten ma za zadanie pobudzić procesy lipozy, czyli rozkładu złogów tłuszczowych, poprawić mikrokrążenie, pojędrnić i uelastycznić skórę. Jeszcze za wcześnie by go chwalić lub nie, ale jak tylko zużyję całe 500 ml! opakowanie, to napisze co nieco o efektach.

Aby przyspieszyć proces działania kremu, pokusiłam się również o NOREL - Peeling do ciała - na bazie kwasów AHA 20%. To nie tak, że kupiłam go przy okazji kupna kremu antycellulitowego. Od dawna szukam balsamów i kremów do ciała z kwasami, najlepiej w wysokim stężeniu. Kiedy tylko zaczyna się sezon jesienny przechodzę z balsamów nawilżających i natłuszczających ( z mocznikiem, lipidami) na balsamy i kremy złuszczające.
Dlaczego? O tym w innym poście.

Niestety balsamy te zazwyczaj zaliczane są do dermokosmetyków i wypuszczane na rynek przez firmy, których ceny czasem nie są przystępne na zwykłą kieszeń. Na szczęście jeśli się dobrze poszuka można trafić na wyjątki. Peeling ten ma kremowa konsystencję, więc nakłada się go jak balsam czy masło do ciała. Nie podrażnia, nie powoduje zaczerwienienia skóry. Przynajmniej u mnie. Można go pozostawić na 10 minut, a następnie zmyć ( najlepiej woda z mydłem, ponieważ mydło neutralizuje kwasy) lub używać jako bazę pod inne zabiegi np. pod krem antycellulitowy. Będę również testować, jak sprawdza się pod maskę algową ze spiruliną Bielendy.

Peeling również ma pojemność 500 ml. Jego skladniki aktywne to oczywiście kwasy owocowe, a dokładnie 20% mieszanka kwasów owocowych – glikolowy, mlekowy, cytrynowy, jabłkowy.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Jeśli chcesz zapytać o coś związanego z poruszaną na blogu tematyką, czekam na Twoje pytanie w komentarzach. Na pewno odpowiem.