Jak zachować młodość, zdrowie i urodę

sierpnia 17, 2012


Wszyscy się starzejemy. Nie poradzimy nic na to, że lata uciekają i z dnia na dzień widzimy w lustrze, że zmiany nadchodzą. Mogą przychodzić szybciej lub wolniej. Zależy to od wielu czynników. Tych, nad którymi nie możemy panować jak np. geny, nie zmienimy. Nie jesteśmy jednak zdane na ślepy los. Walczyć o siebie, o swoją urodę, powinnyśmy zacząć jak najwcześniej. To nie są czasy, kiedy młoda dziewczyna swoją wiedzę musiała czerpać od mamy czy babci, ew. od równie niedoświadczonych koleżanek. Żyjemy w czasach, kiedy dzięki m.in. internetowi, wiedzą i doświadczeniem dzielimy się wszystkie między sobą. I to właśnie powinnyśmy wykorzystać.

Chciałbym podzielić się z Wami moimi doświadczeniami, pomysłami, przeprowadzonymi testami w dziecinie urody. W jaki sposób próbuję dbać o swój wygląd i zdrowie, teraz i na przyszłość. Troszkę żałuje, że zaczęłam się interesować profilaktyką urody dość późno. Gdybym znowu mogła mieć 20 lat, pewnie teraz w wieku trzydziestu, moje doświadczenie byłoby znacznie większe. Ale jak to mówią - lepiej późno niż wcale.
W przeszłości popełniałam wiele błędów (wiem, wiem - jak większość z nas), które czy chcę czy nie, odbiły się na moim zdrowiu i wyglądzie dzisiaj. Ale nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem, tylko trzeba się brać do roboty i zadbać o siebie.

Chce się podzielić swoimi przemyśleniami zarówno z bardzo młodymi, jak i dojrzałymi kobietami. To nie prawda, że powinnyśmy zacząć się interesować swoim wyglądem, walką z pierwszymi zmarszczkami, mało jędrnym ciałem, dopiero kiedy problem się pojawi. Lepiej zapobiegać niż leczyć. Zainteresujmy się sobą już dzisiaj...

Zobacz również:

2 komentarze

 1. Bardzo fajny blog ! Właśnie zbliżam się do 30 urodzin i rownież skupiam się bardzo na dobrej diecie i dbaniu o urodę tak, aby cieszyć się nią jak najdłużej. Pozdrawiam !
  Monika

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cieszę się bardzo, że trafiłam z tematem. Już niedługo postaram się napisać więcej o moich testach i spostrzeżeniach.

   Usuń

Jeśli chcesz zapytać o coś związanego z poruszaną na blogu tematyką, czekam na Twoje pytanie w komentarzach. Na pewno odpowiem.