Zdrowe włosy. Od cebulek należy zacząć.

października 10, 2012


Eh, te włosy. Która z nas zaprzeczy, ze są dla nas oczkiem w głowie. Zadbane włosy są wizytówką każdej kobiety, dlatego należy o nie szczególnie dbać. Odwieczne pytanie brzmi: krótkie, półdługie czy długie? Ja zapuszczam. Po wielu ścięciach, fryzurze na chłopaka, farbowaniu, doszłam do wniosku że najbardziej sexy są naturalne, długie włosy. Niestety nie każda z nas ma szczęście posiadać taką strukturę i gęstość włosa, że wystarczy jej umycie włosów szamponem ( tak, mam takie koleżanki ). Większość jednak musi zmagać się z poszukiwaniem idealnej dla siebie odżywki, maski, produktu bez spłukiwania, dokarmianiu włosów półproduktami. Tak jest właśnie w moim przypadku.

Pamiętacie swoje włosy chociażby z okresu podstawówki? Takie powinny być do dzisiaj! Ale jako nastolatki, wiem lepiej i ścinamy, farbujemy, cieniujemy, robimy pasemka itd. nie zastanawiając się nad ich strukturą i zdrowiem. Nie jestem wrogiem produktów do stylizacji włosów takich jak: suszarka, prostownica czy lokówka, ale nawet najlepsza prostownica niszczy włosy! Spala je.

Idealnym rozwiązaniem jest doprowadzić włosy i ich kształt to takiego stanu, aby schnąc same wyglądały dobrze. Oczywiście nie udaje się to zazwyczaj bez pomocy odpowiednich produktów.

Ale co zrobić jeśli doprowadziłyśmy je do takiego stanu, że nic już nie pomaga, a my coraz częściej myślimy i ich ścięciu lub chowaniu pod czapką?

Ratowanie włosów zaczynamy zawsze od wewnątrz, dostarczając im odpowiednich składników. Nie możemy odratować niezdrowych końcówek, ponieważ są martwe, ale skórę głowy i cebulki tak. Dlatego pamiętajmy o suplementach dostarczanych od środka, dzięki temu za kilka lat będziemy się cieszyć zdrowszymi, bardziej gęstymi mam nadzieję włosami.

1. KOMPLEKS WITAMINOWY
Czasem nie zdajemy sobie sprawy, że dostarczymy naszemu organizmowi za mało witamin i składników mineralnych, lub nie są one wchłaniane w takich ilościach których potrzebujemy. Dlatego warto pomyśleć o suplementach, które zawierają w sobie cały podstawowy zestaw wyżej wymienionych.

Po przeanalizowaniu dostępnych na rynku składów doszłam do wniosku, że najlepsze pod tym względem są:
Ortho-Core - niestety niedostępny w Polsce.
Now Foods Eve - również niedostępne u nas, chociaż czasem można znaleźć na allegro.
Now Foods Special Two - dostępne w aptekach i na allegro
Solgar Female Multiple
Maxivit dla niej - te obecnie konsumuję i bardzo polecam.
OLIMP Vita-Min Plus

Bodymax Plus

2. HERBATKI Z POKRZYWY I SKRZYPU ORAZ DROŻDŻE
Zdecydowanie polecam picie herbatek ze skrzypu i pokrzywy.

Pokrzywa oczyszcza organizm z toksyn, wygładza cerę, wzmacnia włosy i powoduje ich szybszy porost.
Jeśli chodzi o drożdże to jestem jednak zwolenniczką tabletek a nie zalewania świeżych mlekiem czy wodą :) Już niedługo odstawiam herbatkę z pokrzywy na rzecz kapsułek Herbapolu - Drożdże z pokrzywą.

Herbatka ze skrzypu jest doskonałym źródłem krzemu i potasu, a krzem naprawde świetnie dziala na włosy ;) Podobnie jak w przypadku pokrzywy, herbatkę ze skrzypu zamierzam zamienić chwilowo na tabletki Silicum + H Krzem firmy Gorvita.

Jak wpłynie zamiana herbatek na suplementy? Relacja już wkrótce.

3. SIARKA
W planach mam zakupienie suplementu o nazwie Sufrin. Jego głównym aktywnym składnikiem są związki łatwo przyswajalnej przez organizm bio-siarki. Bio-siarka jest podstawowym składnikiem keratyny, białka skóry, włosów i paznokci oraz kolagenu warunkującego prawidłowy ich wygląd, stan i elastyczność. 
Relacja już wkrótce.

4. KRZEM + BIOTYNA
Jak już wspomniałam przy okazji herbatki ze skrzypu, krzem odgrywa wyraźna rolę w pielęgnacji włosów. Niedobór krzemu może powodować m.in. pogorszenie się ich stanu, jak również stanu paznokci. Włosy rozdwajają się, wypadają, są suche i matowe, paznokcie z kolei stają się kruche i łamliwe. BIOTYNA (witamina H) działa wzmacniająco na wypadające włosy i kruchą płytkę paznokci, jak również poprawia wygląd skóry.

Zobacz również:

0 komentarze

Jeśli chcesz zapytać o coś związanego z poruszaną na blogu tematyką, czekam na Twoje pytanie w komentarzach. Na pewno odpowiem.