SkinCeuticals Retinol 0.3

kwietnia 29, 2016


Dzisiaj nieco więcej na temat kremu marki SkinCeuticals Retinol 0.3. Jako jeden z przedstawicieli produktów z retinolem zasługuje na nieco uwagi. Jest to zdecydowanie krem dla rozpoczynających przygodę z produktami retinolowymi. Nie zrobi krzywdy, a przygotuje skórę na dalsze boje. Produkt zdecydowanie ujednolica koloryt skóry i pozwala zniknąć niewielkim przebarwieniom...

SkinCeuticals RETINOL 0.3%
Retinol 0,3%

Krem według producenta wpływa na regenerację komórek i produkcję kolagenu, zmniejszając pojawienie się drobnych i głębszych zmarszczek oraz przebarwień powstających na skutek naturalnego starzenia się skóry oraz fotostarzenia. Dodatkowo pomaga zwężać pory, koryguje niedoskonałości, ujednolica koloryt skóry. Oczywiście każdy kto zna właściwości retinolu wie, że dokładnie to zdziała on z naszą skórą.  Jeśli znamy już retinoidy i nasza skóra przechodziła wylinki z tym związane, nie łudźmy się że to samo otrzymamy po tym produkcie. Dla takich osób będzie to po prostu przyjemny, podtrzymujący efekty krem. Nawet osoby zaczynające przygodę z tym składnikiem aktywnym (mój partner) nie powinny się spodziewać po tym produkcie jakiegoś wyraźnego złuszczenia. Mimo wszystko uwaga na skórę pod oczami, bo tam czasami nawet mnie ten krem potrafi bardziej podrażnić. I dokładnie tam go stosuję. Jest to wręcz idealny krem pod oczy. Wygładza ich okolice, rozjaśnia i napina.

To, co nie podoba mi się w tym produkcie, to niestety wygląd skóry rano. Po nocy z tym kremem moja skóra staje się ziemista, bardziej zmęczona - po prostu brzydsza. Jest to na szczęście efekt krótkotrwały. Nie wiem czy przyczyną są wysuszające właściwości kremu, czy może coś zupełnie innego. Osobiście lubię rano budzić się ze skórą w znakomitej kondycji, nie na odwrót.

Krem ma bardzo lekką, kremową konsystencję. Jest niestety niewydajny, tzn. nawet nakładając cienką warstwą musimy zużyć co najmniej dwie pompki, nie licząc szyi i dekoltu. Opakowanie z pompką spełnia swoje zadanie znakomicie, uwielbiam takie rozwiązania.

Podsumowując, jeśli chcemy przygotować skórę na wyższe stężenie retinolu, podtrzymać efekty kuracji retinoidowych lub po prostu szukamy produktu dającego wymierne korzyści naszej skórze, to warto sięgnąć po markę SkinCeuticls i jej krem z retinolem.

G D Z I E  K U P I Ć ?
Produkt został przeze mnie zakupiony, moja opinia jest szczera i opiera się na osobistym doświadczeniu :)
Co Wy sądzicie na temat tego produktu?

Zobacz również:

0 komentarze

Jeśli chcesz zapytać o coś związanego z poruszaną na blogu tematyką, czekam na Twoje pytanie w komentarzach. Na pewno odpowiem.