sobota, 11 lutego 2017

Modelowanie ciała przed wakacjami. Lierac Body-slim vs Elancyl Cellu-slim

Lierac Body-slim vs Elancyl Cellu-slim
Początek roku do dobra pora by przyjrzeć się swojej skórze i zadbać o newralgiczne partie naszego ciała. Zwłaszcza jeśli planujemy urlop na którym to ciało trzeba będzie odsłonić. Jak co roku u mnie w ruch idą produkty, które mają wymodelować uda i pośladki oraz zliftingować skórę…

LIERAC
BODY SLIM Globalne wyszczuplanie
Kofeina, Peptydy, ekstraktach z lotosu

Produkt jest koncentratem ( bardzo często sięgam właśnie po koncentraty w produktach do ciała), który ma za zadanie wymodelować i wyszczuplić sylwetkę, a szczególnie obszary narażone na powiększanie się tkanki tłuszczowej, czyli uda, pośladki i brzuch. Jak zapewnia producent produkt pobudza metabolizm i komunikację komórkową dzięki czemu sprawnie przyśpiesza spalanie tłuszczu, poprawia napięcie i jędrność. Wygładza cellulit ( zarówno tłuszczowy jak i wodny) i nierówności skóry.

Koncentrat ma piękny skład, przyjemną konsystencję i zapach. Typowo kobiecy, różowy kolor zarówno opakowania jak i samego kremu, sprawia, że używanie tego produktu to sama przyjemność. Zapach mógłby być jak dla mnie trochę mniej chemiczny, ale jest to do zaakceptowania. Rozprowadza się bardzo ładnie, pozostawiając delikatną powłoczkę. Uwaga, jeśli chcemy włożyć ciemne ubranie po zastosowaniu produktu. Krem zostawia jakby pudrową powłokę, którą łatwo zetrzeć ubierając się. Białe ślady na czarnych spodniach gwarantowane. To trochę eliminuje produkt, jeśli chcemy go stosować rano, np. przed wyjściem do pracy. Albo trzeba po prosu uważać, podobnie jak z niektórymi antyperspirantami. 

EFEKTY

Produkt stosuję ze względu na kofeinę w ciągu dnia, zawsze owijając na pól godziny/godzinę folią ( dla lepszego wchłaniania i przenikania składników). Odczuwalne jest lekkie mrowienie, niby grzanie, niby chłodzenie. Ciężko to określić, ale coś się pod folią dzieje. Po ściągnięciu folii, nadal wyczuwalna jest lekka powłoczka preparatu. To, co na pewno robi ten produkt to zmniejszenie obwodu i tłuszczyku na udach i pośladkach. Nogi w tych miejscach stają się zdecydowanie bardziej smukłe i szczuplejsze. Nie zauważam niestety redukcji cellulitu i praktycznie w ogóle nie działa u mnie na wiotką skórę. Lekko ją tylko wygładza, ale nie napina i nie przynosi żadnych efektów anti-aging.

ELANCYL
CELLU SLIM 45+
Kofeina, cekropia, florydzyna, wyciągi roślinne, olejki
Produkt ma za zadanie działać antycellulitowo, zapobiegać wiotczeniu skóry. Dzięki wyciągom roślinnym m.in. z bluszczu działa drenująco, a dzięki olejkom nawilżająco. Według producenta, żel również modeluje i rzeźbi sylwetkę. Florydzyna ma za zadanie spalać tłuszcz, a wyciąg z jabłoni zwiększać gęstość skóry. Powinniśmy tu więc mieć 2 w 1. Działanie przeciwko cellulitowi i modelowanie sylwetki. Dodatkowo produkt ma właściwości anti-aging.  Pobudza syntezę elastyny i działa przeciwutleniająco. Żel podobnie jak Lierac po wsmarowaniu owijam w folie na kilkanaście, kilkadziesiąt minut. Produkt ma nieco bardziej gęstą i bardziej tłustą konsystencję od BS. Posiada kremową barwę,  a w zapachu wyczuwalny jest alkohol? Bardzo ładnie się wchłania nie pozostawiając żadnej nieprzyjemnej powłoki.

EFEKTY

To, co na pewno można powiedzieć o tym produkcie, to to, że zupełnie nic nie robi z cellulitem. Zresztą ja nie wierzę w jakiekolwiek działanie kremów i balsamów na cellulit. Tylko dobrze pracujące hormony, dieta i ruch. W mojej kosmetyczce znajdują się balsamy antycellulitowe i liftingujące ponieważ liczę zazwyczaj na ich działanie wygładzające i wyrównujące strukturę skóry. I to właśnie robi Elancyl. Po jego użyciu widoczne jest zliftingowanie skóry i wygładzenie nierównych powierzchni. I tylko tyle. Niestety efekt jest raczej chwilowy i utrzymuje się dopóki krem znajduje się na skórze. Generalnie robi to co powinien, ale liczyłam na bardziej spektakularne efekty anti-aging.

 

PODSUMOWUJĄC

Po raz kolejny nie zawiodłam się na produkcie do ciała marki Lierac i zapewne ponownie wrócę do tej linii. Nie zachwycił mnie Elancyl, chociaż i tak na tle innych produktów celowanych wypada nieźle. Polecam, jeśli chcecie wyrównać skórę, lekko odchudzić i zliftingować problematyczne miejsca.

Stosowałyście może te produkty? Polecacie jakieś inne produkty tego typu? Co się u Was sprawdza?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Jeśli chcesz zapytać o coś związanego z poruszaną na blogu tematyką, czekam na Twoje pytanie w komentarzach. Na pewno odpowiem.