Anti-aging od wewnątrz cz.1 - zioła i herbatki. Czystek, bratek, pokrzywa.

grudnia 28, 2014

anti-aging od wewnątrz

Aby wspomóc naszą codzienną zewnętrzną rutynę anti-aging, która opiera się głównie na kremach i serach z antyoksydantami, możemy regularnie dostarczać antyoksydanty i substancje poprawiające wygląd naszej skóry od wewnątrz. Czy warto przyjmować witaminy i antyoksydanty w tabletkach? Czy warto pić zioła?


Priorytetem jest oczywiście odżywianie. Nikt nie ma co do tego wątpliwości. Powtórzę typowe dla wszystkich blogów fit hasło- jesteśmy tym, co jemy. Nie możemy zastąpić prawidłowego odżywiania suplementami i ziołami. Zakładam więc że czytając ten wpis twoje dieta jest prawidłowa i zdrowa :)
Kobiety jednak ( mężczyźni zresztą coraz częściej również ) ciągle poszukują dodatkowego kopa dla swojej urody i utrzymania młodego i zdrowego wyglądu jak najdłużej. Jak więc możemy się wspomóc?

ZIOŁA 

Poniżej lista ziół, które lubię pić i po których bardzo szybko zobaczyłam obiecywane pozytywne efekty:


CZYSTEK - Na dzień obecny stawiam to zioło na piedestale wśród ziół antyoksydacyjnych. Potrafi wyłapywać wolne rodniki i spowalnia rozkład kolagenu w skórze.Oprócz tego ma jeszcze mnóstwo innych pozytywnych właściwości wpływających na nasze zdrowie.


BRATEK (Fiołek trójbarwny) - zawiera bioflawonoidy ułatwiające przyswajanie witaminy C które działają antyoksydacyjnie. Poprawia stan cery, zapobiega wypryskom.Świetnie wpływa na przemianę materii, usuwa toksyny z organizmu.

POKRZYWA - wpływa pozytywnie na procesy przemiany materii, poprawia perystaltykę jelit. Przede wszystkim jednak picie naparów z pokrzywy przyspiesza porost włosów, dzięki czemu jest dobrze znana wśród włosomaniaczek.

Ja pijam mieszankę pokrzywy i bratka, czasem dosypuje również skrzyp.
I jeszcze herbatki bez których nie wyobrażam sobie dnia:

ZIELONA HERBATA (ew. BIAŁA) - słynie z tego, że posiada biologicznie czynne substancje o działaniu antyoksydacyjnym i wzmacniającym układ immunologiczny.

CZERWONA HERBATA -  Piję ją przede wszystkim dla pobudzenia zamiast kawy, po posiłku. reguluje przemianę materii, poprawia krążenie, przyspiesza spalanie tłuszczów.

Oczywiście aby odczuć pozytywne skutki picia ziół wymagana jest niestety jak we wszystkim systematyczność. Należy też pamiętać by po 2 miesiącach picia ziółek robić miesiąc przerwy.

A jakie zioła Wy pijecie? Czy istnieje lepsze ziółko od czystka?
Bioflawonoidy

http://www.poradnikzdrowie.pl/zdrowie/domowa-apteczka/bratek-czyli-fiolek-trojbarwny-wlasciwosci-i-zastosowanie_34067.html
Bioflawonoidy

http://www.poradnikzdrowie.pl/zdrowie/domowa-apteczka/bratek-czyli-fiolek-trojbarwny-wlasciwosci-i-zastosowanie_34067.html
Bioflawonoidy

http://www.poradnikzdrowie.pl/zdrowie/domowa-apteczka/bratek-czyli-fiolek-trojbarwny-wlasciwosci-i-zastosowanie_34067.html

Zobacz również:

0 komentarze

Jeśli chcesz zapytać o coś związanego z poruszaną na blogu tematyką, czekam na Twoje pytanie w komentarzach. Na pewno odpowiem.